Hükümet karşıtı kampanyaya dönüştü

1
2576

Yorum | Necmi Tüfekçi

Belçika’da ikamet eden Şengül Erdoğan isimli vatandaş, 24 Haziran’daki seçimlere yönelik sosyal medya hesabında 2 ayrı yerde oy kullandığını gösteren fotoğraflar paylaşınca, büyük tepki çekti.
Kısa sürede Twitter ve Facebook üzerinde olaya ilişkin paylaşımlar çığ gibi büyüdü.

Şengül Erdoğan tepkiler üzerine ‘arkadaşlarıma bir şaka yapmak istedim’ şeklinde bir açıklama yapsa da, tepkiler daha da artarak, AK Partiye yönelik karşıt kampanyaya dönüştü.
Şengül Erdoğan’ın gerçekte kaç kere oy kullandığı tam olarak bilinmezken; öfkeli kitlelerin gerçeği aramak gibi bir niyetlerinin de olmadığı anlaşılıyor.

Muhalif yayın organları ve sosyal medya gurupları, şimdiden toplumsal algıyı etkilemeyi başardılar.

Gazetecilik derslerine konu olacak değerde bir ‘haber’ le karşı karşıyayız.

 

1 Yorum

  1. Kadının recep tayyip erdoğan paylaşımları 12 haziran b7ndan önce akp ile ilgili hiç bir paylaşımı yok nedense bir hafta sonra iki kere oy kullanımı ni sosyal medyadan paylaşıyor sormak istiyorum 12 yıldan beri turkiyeyi yöneten bir iktidar oy çalsa bunu yaptırdığı kişiye bunu kimseye anlatmamı der yoksa sosyal medyada paylaşımı der bir tek reisimiz var dünya vuruyor yazık birde siz kalleşçe vurmayın seni seviyoruz reisim bir lider olarak insan olarak bu kadar dua boşa gitmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here